Gülnar AkbulutYıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği’ni bitirdi. Enerji sektöründe uzun yıllar satış-pazarlama alanında çalıştıktan sonra Semerkand Aile dergisinde yazı hayatına başladı. Bu derginin “Gençlere Sorduk” ve “Gençlik” köşelerindeki yazıları halen devam eden Akbulut, yeni çıkan Genç Okur dergisinde de “İlklerim” sayfasıyla genç okuyucusuyla buluşuyor. Semerkand Yayınları bünyesinde hazırlanan kitapların deşifre, tashih, redaksiyon ve yayına hazırlama aşamalarında çalışmalarına devam eden yazarın “Doğrulukla Doğan Güneş” isimli bir de çocuk kitabı bulunuyor.

Halen Semerşah Turizm’de “Metin Yazarı” olarak iş hayatını sürdüren Akbulut, Radyo 15’te önce “Rüzgâr Gibi”, ardından “Kayda Değer” ve Semerkand Radyo’da “Cennet Anneler” isimli programları hazırlayıp sundu.

Her Çarşamba saat 11:05’te Semerkand Radyo’da “Bizim Eller” isimli programda dinleyicisiyle buluşan programcı-yazar, Ağrı’dan Bolu’ya Edirne’den Kars’a kadar ülkemizin tüm şehirlerini tek tek mikrofonlara taşıyor.